Piercing

Časté dotazy

Musím se objednat?

Návštěvy bez předchozího objednání jsou vždy vítány, avšak vzhledem k častému vyššímu vytížení doporučujeme využít možnost rezervace, a to i pro výměny šperků. Vyhnete se tak čekání či případnému odmítnutí.

Kolik to stojí?

Ceny jednotlivých zákroků naleznete v sekci Ceník. V ceně je zahrnuta komplexní péče o zákazníka a výměna šperku po zahojení.

Bolí to?

Bolest při zákroku je individuální, ale zkušený piercer zvládá techniku tak, aby byl zákrok proveden co nejrychleji a bolest byla co nejmenší. Valná většina našich zákazníků po zákroku sdílí stejný názor, a to že je piercing bolel daleko méně, než očekávali.

Jak dlouho se to hojí?

Průměrná doba hojení piercingu lalůčku nebo jazyka je 4 týdny, piercing septa se hojí okolo 6 týdnů, piercing obočí a rtu 10 týdnů. Piercing nosu se hojí zhruba 3 měsíce, piercing ušní chrupavky pak dle typu konkrétního piercingu od 2 do 4 měsíců. Pupík a bradavky se hojí 4-6 měsíců. Doba hojení je zvláště závislá na dodržení správné péče.

Jak mám o piercing pečovat?

Za základ péče o zevní piercing považujeme antibakteriální mýdlo, jako podporu hojení doporučujeme roztok mořské soli a jako odchranu před infekcí antibakteriální roztok. Vše k nahlédnutí v sekci Sortiment. Každý zákazník od nás automaticky dostává informace o péči v mluvené i psané formě.

Používáte jehly nebo nastřelovací pistoli?

V žádném kvalitním profesionálním studiu piercer nepoužije nastřelovací pistoli, jelikož se jedná o nehygienickou a naprosto nevhodnou metodu, kdy kůže není propíchnuta, ale proražena tupým šperkem, který následně místo vpichu sevře a znemožňuje následné čištění. Na veškeré piercingy používáme pouze jednorázové sterilní jehly značky Braun, jejichž použití minimalizuje trauma a umožňuje použití šperků vhodných pro daný piercing.

Jaký používáte materiál?

Veškeré námi používané šperky pro nový piercing jsou z atestovaného titanu Grad 23. Zásadně nepoužíváme chirurgickou ocel, na kterou může vznikat alergická reakce a vyhýbáme se i bioplastu, který má oproti titanu hrubší povrch a nečistoty, které při hojení piercingu vznikají, na něm ulpívají v daleko větší míře. Veškeré šperky jsou sterilizovány, sterilizátory jsou denně testovány a procházejí každoroční specializovanou kontrolou.

Mám svůj šperk. Můžu si ho donést?

Pokud je šperk vhodný pro zamýšlený piercing, lze ho donést minimálně den před zákrokem ke sterilizaci.

Ještě mi nebylo 15/18 let? Uděláte mi piercing?

Piercing mladistvým do 15 let provádíme pouze v doprovodu zákonného zástupce. Mladiství ve věku od 15 do 18 let mohou piercing absolvovat s písemným souhlasem a podpisem zákonného zástupce (ke stažení ZDE). Piercing pupíku doporučujeme od 15 let, piercing genitálií a bradavek provádíme až po dovršení 18 let.

Máte certifikace a povolení od zdravotních úřadů?

Ano, jsme držiteli všech potřebných certifikací a povolení od zdravotních úřadů a hygienické stanice.

Pierceři

Punky

Piercing

Punky, talentovaný piercer a člen týmu legendárního studia Tribo již od jeho otevření v Klimentské ulici v roce 2000, přinesl do světa bodypiercingu svůj vlastní unikátní příběh a se svým odhodláním a láskou k tomuto řemeslu se stal respektovaným odborníkem, který si získal přízeň nejrůznějších zákazníků z celého světa.

Punkyho cesta k práci piercera začala již v sedmé třídě, kdy si po vzoru pankáčů z comixu Rebolling Street 7 jehlou na šití propíchnul septum, aby kamarádům ve škole ukázal, zač je toho loket. Následující roky pak propichoval sebe a kámoše doma a po hospodách, a to až do doby, než narazil na spolumajitele Triba Jardu Králíčka, který ho zasvětil do profesionálního bodypiercingu. Tehdy pochopil, jak moc je důležitá zodpovědnost a racionální přístup, čehož se nikdy nepřestal držet a díky čemuž se stal piercerem, který své práci rozumí, nezachází do zbytečných extrémů a prioritou je pro něj pouze správně provedený piercing na správném místě. 

Jeho specializace spočívá v precizním provedení piercingů na místech, která jsou nejen esteticky vhodná, ale také zajišťují bezproblémové zahojení. Punky odmítá provádět nebezpečné nebo nesmyslné piercingy a klade důraz na bezpečnost a péči o zdraví zákazníků. Jeho oblíbeným materiálem pro čerstvý piercing je hypoalergenní titan, který minimalizuje riziko alergických reakcí. Punky se věnuje různým druhům piercingů, avšak odmítá trendy, které by mohly ohrozit správné hojení piercingu. Preferuje jednoduchý, klasický styl tradičních bodypiercingových šperků, přesto si všímá různorodosti v oblasti designu a do zahojených piercingů rád doporučuje i okrasné či nevšední šperky.

Punky je známý pro svůj smysl pro detail a symetrii, stejně jako pro profesionální přístup, přesnost a rychlost, se kterou dodnes obsloužil tisíce spokojených zákazníků ze všech koutů planety.

cs_CZCzech